Náš příběh

Jak to začalo

Jsem Olda. Vášnivý čtenář. U čtení mě napadá spousta myšlenek. Dříve jsem si je psal všude možně, ale poznámky jsem většinou někam založil a už nenašel. Napadlo mě tedy, psát si poznámky na záložky. Skvělý nápad. Jenže jsem začal ztrácet i ty záložky :-)

A tak mi došlo, že si musím udělat nějaký deník, do kterého si budu záložky vkládat a uchovávat na později. Zároveň jsem již delší dobu vnímal, že každá dobrá přečtená kniha, je jako dobrodružství, které sám prožívám. Že mě ovlivňuje a utváří. Že postavy z knih jsou lidmi, se kterými jsem ušel kus své osobní cesty. Cítil jsem potřebu mít nějaké album, do kterého bych si vzpomínky na tyto cesty uchovával. 

Vznikl tak nápad, který jsem si pracovně nazval Záložkodeník. S ním jsem se svěřil kamarádce Terez, která je skvělá grafická designerka. Spolupracujeme dlouhodobě na více projektech. Nápad se jí zalíbil a začali jsme vytvářet designový koncept Záložkodeníku.

Pracovali jsme na něm přes půl roku. Vybírali jsme optimální obal, materiál a barvy. Hledali jsme ideální velikost záložek, poměr volného prostoru a grafiky. Vymýšleli a zkoušeli jsme koncepci designu. Zkoušeli jsme ideální papír. Také jsme dbali na to, aby vše bylo co nejvíce ekologické. Přemýšleli jsme i nad méně divným názvem, ale nic lepšího už nás nenapadlo :-)

A tak vznikl Záložkodeník.

Záložkodeník je unikátní kombinací čtenářského deníku a kreativních knižních záložek. Na záložky si při čtení knih můžete psát či kreslit. Zaznamenávat své pocity, poznámky nebo nápady. Po dočtení si pak záložky zařadíte do Záložkodeníku. Vše, co jste kdy četli, bude uchováno na jednom místě. Vzpomínky a myšlenky, které jste při čtění měli, si tak kdykoliv oživíte. V Záložkodeníku je celkem 50 záložek, s 15 různými tématickými designy (každý design najdete uvnitř hned 3x) a 5 záložkami s univerzálním designem. Zároveň je na nich i dost prostoru pro vlastní kreativní vyžití...

 

Jak Záložkodeník funguje

Něco málo o nás 

Olda je autorem myšlenky a motor projektu. Miluje inovaci, vymýšlení a realizaci nových projektů, které mají společenský přesah. 

Terez je grafická designerka. Kreativní duše projektu. Je také autorka videí na svém youtube kanále La Terez.

Jsme přesvědčeni o tom, že rozšíření jeho používání může vnést do čtení knih úplně nový rozměr a samozřejmě i zábavu! 

Těm, kteří si při čtení všímají, přemýšlí, inspirují se, tvoří, chceme dát do rukou nástroj, který jim jejich koníček ještě více zpříjemní.

Pokud vás náš projekt oslovil, budeme rádi, když ho budete šířit dál. Každá podpora se počítá.

Děkujeme!

Olda a Terez

Zpět do obchodu